Почетак школске 2021/2022. године

Поштовани ученици и родитељи,

обавештавамо вас да ова школска година почиње у среду 1.9.2021. године.

Од ове године је ново што ће сви ученици од првог до осмог разреда наставу похађати у првој смени са почетком од 7:30h. Након часова редовне наставе, ученици ће имати могућности да у складу са својим интересовањима посећују одабране активности у оквиру пројекта Обогаћеног једносменског рада.

Часови трају по 45 минута, а за време боравка у школи обавезно је придржавање прописаних епидемиолошких мера.

Додатна обавештења ученици ће добити од својих одељењских старешина.

Срећан вам почетак школске године!

Завршни испит, календар, конкурс ...

Поштовани родитељи и ученици,

Предстоје нам бројне активности које се тичу полагања завршног испита и уписа у средње школе.

На овом месту су постављене везе ка документима које се тичу свих тих активноси и рокова.

КАЛЕНДАР УПИСНИХ АКТИВНОСТИ

КОНКУРС ЗА УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

Почетак другог полугодишта

У понедељак 18.1.2021. године почиње другог полугодиште. Настава ће се одвијати по распореду часова и сменама као од 1. септембра ове школске године.

За ученике од 1. до 4. разреда у Платичеву настава почиње од 8:00 часова.

За одељења која се деле у две групе (2., 3. и 4. разред), настава за другу групу почиње у 10:45 часова.

За ученике од 5. до 8. разреда настава почиње у 13:00 часова.

За ученике у Витојевцима:

- прва смена су ученици 1. и 4. разреда  (од 8:00 часова);

- друга смена су ученици 2. и 3. разреда (од 10:45 часова).

Сва правила и епидемиолошке мере које су важиле у првом полугодишту су и даље на снази.

Срећан почетак!

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2021/2022. ГОДИНЕ

Обавештавамо будуће прваке и њихове родитеље да се у први разред школске 2020/21. године уписују деца рођена од марта до децембра 2014. године и током јануара и фебруара 2015. године.

Упис се обавља електронским путем од 1.04.2021. године до 31.05.2021. године. О свим информацијама везаним за упис и тестирање деце родитељи ће бити благовремено обавештени.

Ове суботе радно код нас - 19.9.2020.

Према школском календару за 2020/21. год. предвиђене су две радне/ненаставне суботе (септембар,мај). У нашој школи прва радна субота реализована је 19.9.2020. године. Због тренутне епидемиолошке ситуације у нашој земљи, све активности које смо организовали везане су за здраствену превенцију и едукацију-COVID 19. За ученике 1-4 разреда, активности су организоване у периоду од 8:00-10.00 часова, а за ученике 5-8 разреда, активности су реализоване у периоду од 10:00-12:00 часова.

За ученике од 1. до 4.разреда организован је низ спортских активности. Учитељи су упознали ученике о здравим стиловима живота, личној хигијени и начину исхране, а све у циљу борбе против вируса. У зависности од интересовања ученика понуђене су им-корективне вежбе, скакање и прескакање, бацање и хватање лопте, вежбе са реквизитима, плес и ритмика и полигон.

Ученици од 5. до 8. разреда су поред спортских активности, користећи ликовне технике креирали низ плаката посвећених пандемији COVID-19. Наставник физичког и здраственог васпитања такође је упознао ученике о здравим стиловима живота, личној хигијени и начину исхране, а затим су ученици према својим интересовањима бирали физичке вежбе, индивидуалне елементе футсала и кошарке.